ÜRETİM

ÜRETİM

Derin Delik Delme

Kalıplarda tasarlanan tüm delikler, yüksek hızlı derin delik delme makinesi ile delinir.

Bu yeni yüksek teknolojili delme yöntemi ile deliklerin eksen ve çaplarında hassasiyet ve hız sağlanmaktadır.

CNC Freze

Otomatik kaplin sistemleri ile donatılmış CNC Freze makinelerinde yüksek teknolojili CNC frezeleme 5 eksen ve yüksek hızda yapılmaktadır.

CNC freze işleme felsefemiz sıfır hata ve işleme üzerine kurulmuştur.

Bu nedenle bazı kalıplar lekelenmeye gerek kalmadan bitirilebilir; karmaşık ve morf yüzeylerde ise minimum lekelenme ile yüksek kaliteli kalıplar üretilir.

CNC EDM / Kalıp Batan

Kalıp batırma işlemleri, otomatik bağlantı sistemleri ile donatılmış yeni teknoloji kalıp batırma makineleri ile yapılmaktadır.

Tel kesme

Hassas kesim gerektiren tüm kalıp ve delikler hassas tel kesme makinaları ile yapılmaktadır.

Parlatma

Polisaj işlemi MTN’de kurum içinde gerçekleştirilir. Parlatma, kalıp üretiminin son aşaması olduğu için titizlikle tamamlanması gereken önemli bir işlemdir.

MTN   olarak bu gerçeğin farkındayız, bu nedenle cila işlemi sonrası kalıbın ayrılma açısı ve düzlük kontrolleri gecikmeden yapılmaktadır.

Görsel veya boyutsal olarak yüksek hassasiyet gerektiren parçalarda özel yöntemler uygulanmakta ve bunu polisaj konusundaki tecrübemiz ile birleştirerek müşteri memnuniyeti maksimum düzeyde sağlanmaktadır.

Toplama

Özel aparatlarla donatılmış montaj istasyonlarında, imal edilen kalıp parçalarının ölçü işlemi yapılarak uygunluğu sağlanır ve özenle monte edilir.

Kalıp montajı konusunda deneyimli kadromuz, verdiği eğitimler ile her yıl daha da tecrübeli olma fırsatı bulmakta ve önemli projeleri başarı ile tamamlamaktadır. Parçalar tüm konvansiyonel makinelerde özel aparatlar kullanılarak üretilmektedir.

Kalıp Spotlama Presi

MTN Kalıp’ın üretim felsefesi, parçaları çizimlere uygun olarak CNC tezgahlarda üretmek ve kalıbı mümkünse en az puntalı veya en az puntalı hatta hiç puntasız olarak imal etmektir.

Yine de lekelenmesi gerekli görülen kalıplarda; bahsi geçen işlem kendi imkan ve cihazlarımızla yapılmaktadır.

Yeni teknoloji kalıp lekeleme presi yatırımımız ile bunu yapma kapasitemiz ve hızımız oldukça artacaktır.